آزمون تومر (TOMER)

آزمون رسمی تومر  TOMER

نمایندگی رسمی دانشگاه استانبول(تنها سنتر معتبر در ایران)

 

تمامی  کسانی که که قصد تحصیل یا اشتغال در ترکیه را دارند نیاز به شرکت در آزمون تومر دارند چرا که بیشتر افرادی که زبان خاصی را یاد می گیرند یا به صورت اختیاری دوست دارند که مدرک بین المللی آن زبان را اخذ نمایند  و یا اینکه بنا بر شرایطی مانند تحصیل،اشتغال یا مصاحبه و یا…نیاز به اخذ این مدرک را دارند. مرجع این آزمون نیز مستقیما دانشگاه استانبول می باشد  و تمامی امور مربوط به برگزاری آزمون،ثبت نام،ارائه مدرک ونتایج توسط همین مرکز انجام می شود.این مرکز برای همین کار به کشورهای مختلف جهان و در شهرهای مختلف دنیا نمایندگی داده است تا این آزمون و امور مربوط به آن در همه جا قابل دسترسی و اجرا باشد. در کشور ما هم تنها سنتر رسمی ،  موسسه پژوهش در تبریز  می باشد تا متقاضیان در کشور خود در آزمون شرکت کنند . این آزمون چهار نوبت که در چهار فصل  سال برگزار می شود که با تراکم درخواست متقاضیان همراه  می باشد و ظرفیت مرکز در اولین روز ثبت نام تکمیل میشود لذا موسسه جهت خدمات دهی بهتر اقدام  به رزرواسیون نموده  تا علاقه مندان به راحتی در آزمون شرکت کنند.

تفاوت Sertifika با Diploma

مراکز تومر دانشگاه استانبول و قاضی که تنها مراجع قانونی و مورد تایید وزارت علوم ترکیه در رابطه با صدور مدرک بین المللی دیپلم تومر می باشند که دو نوع مدرک اعطاء می نمایند.

الف) گواهینامه که اصطلاحاً “Sertifika” گفته می شود و دارای اعتبار موقتی است و در دو سطح مقدماتی و متوسطه انجام می گیرد. گواهینامه های دوره مقدماتی دارای اعتبار ۶ ماهه بوده که داوطلب شرکت در این آزمون باید رتبه B2  را بگیرد و گواهینامه های دوره متوسطه ۲ ساله که دارای رتبهB1 میباشد.

 

ب) دیپلم تومر که اصطلاحاً “Diploma ” گفته می شود٬ دارای اعتبار همیشگی است و دانشگاههای سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند. این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه از دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها ، مترجمی و مدرسی نیز بکار برود. این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است. رتبه اول که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاهها بوده و دانشجویان علاقمند به ورود به دانشگاههای ترکیه می بایستی چنین رتبه ای را در امتحان اخد نمایند که این رتبه با احراز ۶۵ و بالاتر از ۱۰۰ رتبه مورد توجه قرار گرفته و صادر می شود. اما رتبه دوم با مشخصه C2شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین ۶۰ تا ۶۵ از مجموع ۱۰۰ امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکتها٬ کارخانجات٬ ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار٬ برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود.

 مباحث و بخش های آزمون

مباحث و بخش های آزمون  شامل ۶ مهارت به ترتیب: DINLEMEبه معنای شنیدن، DILBILGISIبه معنای گرامر OKUMA به معنای خواندن KARSILIK KONUSMA مکالمه، درک مطلبSOZLU ANLATIM ونوشتن YAZILI ANLATIM می باشد که کلیه مهارت ها طی یک دوره ۳۵ جلسه ای از مبتدی تا پیشرفته توسط اساتید مجرب و مورد تایید دانشگاه استانبول در  موسسه پژوهش تدریس می شود.

 

نکته :

  • داوطلبان عزیز دقت نمایند که آزمون توسط نمایندگان دانشگاه استانبول برگزار خواهد شد.
  • به همراه داشتن پاسپورت یا ترجمه کارت ملی در جلسه آزمون اجباری می باشد.

 

جهت رزرو اسکن پاسپورت و عکس را به شماره تلگرام موسسه ارسال فرمایید.

۰۹۹۰۰۷۵۳۶۷۰

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آزمون رسمی تومر با شماره تلفن  های موسسه تماس حاصل فرمایید.

۰۴۱۳۶۵۹۰۴۹۹ –  ۰۴۱۳۶۵۹۰۵۳۴